Bio

 

Moje první kroky do hudebního světa, který neznamená jen pouhou konzumaci hudby, se datují zhruba od roku 2006. V té době jsem se nadšeně rozhodl prozkoumat oblast tvorby hudby a přijít na kloub tomu jak vůbec vznikají nahrávky, které jsem slýchával z rádia či CD přehrávače.

Hledání a sbírání informací na internetu mě dovedlo až na diskuzní fórum nástrojů KORG, kde jsem se seznámil s, dnes již mohu říct, mým kamarádem Tomášem, který mi pomohl mě nasměrovat a postupně mě zasvětil do tajů hudební produkce ve smyslu tvorby hudby, mixu, aranží a vším co s tím souvisí. Později mi doporučil, abych se naučil hrát na nějaký nástroj, ideálně piáno, což by mě zaručeně posunulo a pomohlo mi například s tvorbou harmonií, atd. A protože i mě to ke klávesovým nástrojům táhlo nejvíc, tak jsem se rozhodl pořídit si pro začátek alespoň menší MIDI klaviaturu, na kterou jsem se jako samouk začal učit “vyťukávat” melodie. Začal jsem vnímat, že pro studiovou práci, potažmo tvorbu hudby, je umění ovládat klávesový nástroj velkou výhodou a v podstatě i nutným základem a tak jsem díky další vlně nadšení odhodlal přikoupit ještě klávesový syntezátor. Hraní si se zvuky a moje skladatelské pokusy mě bavili čím dál víc a můj zájem o hudbu rostl.

Během této doby se zároveň i zásadně začal měnit můj hudební vkus, od rocku jsem přešel k elektronice a následně jsem se začal zajímat o klasickou hudbu. Všechny tyto okolnosti mě motivovali k tomu, že jsem se rozhodl vzít hru na klavír opravdu vážně, a tak mým prvním krokem bylo, že jsem si koupil digitální piáno a začal navštěvovat hodiny klavíru.

Postupně jsem začínal zjišťovat, že hra na piáno mě duševně naplňuje, a že je to něco čemu bych se rád věnoval naplno.

I přes moje náročné zaměstnání jsem cvičil několik hodin denně, studoval hudební teorii, upgradoval jsem nástroje a sbíral zkušenosti a rady od různých učitelů.

Jako kdykoliv předtím, tak stejně tak i dnes se snažím udělat jeden s dalších kroků na mé cestě, která míří k mé vlastní vizi být učitelem a respektovaným hráčem, který miluje hudbu.

Přál bych si, aby i tento můj krátký příběh mohl být inspirací a povzbuzením pro Vás, kteří třeba prozatím jen přemýšlíte o tom, že byste chtěli něco začít dělat nebo nemáte dostatek odvahy začít se teď něčemu naplno věnovat.

Vše je opravdu ve Vašich rukou, stačí se rozhodnout a vykročit!

Pierre Silence

Bio